روش صحیح دوچرخه سواری برای لاغری
روش صحیح دوچرخه سواری برای لاغری

روش صحیح دوچرخه سواری برای لاغری

طبق تحقیقات انجام شده و تجربیات به دست آمده، دوچرخه سواری برای لاغری بسیار مناسب است و می­توان از طریق آن، لاغری شکم و ران را به وضوح مشاهده کرد.

خرید دوچرخه، یکی از بهترین و کم رسیک­ترین راه­ها برای لاغر کردن محسوب می­شود. متاسفانه بسیاری از افراد تصور می­کنند که استفاده از داروهای مضر و یا منع غیراصولی غذا، می­تواند منجر به لاغری شود؛ اما در حقیقت، ورزش به عنوان معقوله مهمی برای لاغری به شمار می­آید که تاثیر ماندگاری دارد. دوچرخه سواری نیز یک ورزش است که می­تواند تا حد زیادی در کم کردن وزن موثر باشد. البته در این مورد نیز باید اطلاعات لازم کسب شود و شما باید از نقاطی از بدن که لاغر می­شوند، اطلاع پیدا کنید تا به درستی در مسیر لاغری با دوچرخه قرار بگیرید. علاوه بر لاغری، دوچرخه سواری تا حد زیادی به تقویت ماهیچه و فرم گرفتن عضلات پا کمک می­کند. با در نظر گرفتن اینکه دوچرخه سواری در قالب یک تفریح نیز شناخته می­شود، خرید دوچرخه کوهستان برای کاهش وزن، یک فرآیند موثر به حساب می­آید. از این رو قصد داریم در ادامه این مطلب به نقد و بررسی، دوچرخه سواری برای لاغری بپردازیم.

 

 

بهترین زمان دوچرخه سواری برای لاغری

تحقیقات زیادی برای پرسش به پاسخ اینکه بهترین زمان دوچرخه سواری برای لاغری، چه موقع است، انجام گرفته که به صورت کلی باید گفت زمان، نمی­تواند تعیین کننده روند لاغری شما باشد و نمی­توان گفت که اگر قطعا در یک بازه زمانی دوچرخه سواری کنید، حتما لاغر می­شوید و در زمان­ های دیگر این اتفاق برای شما نخواهد افتاد. اما طبق همان تحقیقات مذکور، ورزش کردن در زمان صبح با انرژی بیشتری انجام می­شود و در ادامه متابولیسم و سوخت و ساز بدن فرد افزایش پیدا خواهد کرد. به همین سبب چربی سوزی و روند لاغری در زمان دوچرخه سواری صبحگاهی بهتر و موثرتر انجام خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که دوچرخه کوهستان می­تواند برای چربی سوزی صبحگاهی مناسب­تر به شمار آید. چرا که طی کردن مسیرهای سخت و طولانی در حین دوچرخه سواری بیشترین تاثیر را برای لاغری دارد. در واقع دوچرخه سواری در مسیرهای غیرمعمولی، مانند ورزش سنگین به شمار می­آید که نقش بیشتری را در پروسه لاغری ایفا می­کند.

بهترین زمان دوچرخه سواری برای لاغری

 

 

تاثیر دوچرخه سواری در لاغری ران

همان­طور که واضح است، پاها و عضلات زمانی که دوچرخه سواری انجام می­شود، بیشتر از سایر اعضای بدن درگیر می­شوند و همین موضوع می­تواند در لاغری بیشتر این نواحی، تاثیر زیادی داشته باشد. مخصوصا اگر دوچرخه سواری با دوچرخه کوهستان انجام شود، شدت تاثیرگذاری این فرآیند برای لاغری پاها و ران بسیار بیشتر خواهد بود. چرا که دوچرخه سواری در مسیرهای سخت و طولانی، بیشتر می­تواند عضلات ران و پا را درگیر سازد. البته دوچرخه سواری می­تواند با تمرینات بدنسازی انجام شود که بالطبع به صورت حرفه­ای، تاثیر بسیار زیادتری خواهد داشت. اما در حالت کلی تمرین با دوچرخه کوهستان، بهترین گزینه برای به چالش کشیدن عضلات پا و لاغر شدن آن­ها است. البته لازم به ذکر است که در بلند مدت، ران و عضلات پا با همین دوچرخه سواری، فرم خواهند گرفت و این حالت ایجاد خواهد شد که گویا شما تکنیک­ های حرفه­ ای را برای پاهایتان انجام داده ­اید.

تاثیر دوچرخه سواری در لاغری ران

 

 

فواید دوچرخه سواری برای شکم

تاثیر دوچرخه سواری در لاغری شکم، شگفت انگیز است. در واقع دوچرخه سواری یک ورزش هوازی است که به نفس نیاز دارد و همین فرآیند عضلات و ماهیچه­ های شکم را به شدت درگیر می­کند. زمانی که در حال رکاب زدن هستید، بافت­ های شکم و پهلوها، فشار زیادی را متحمل می ­شوند که همین فشار در نهایت می­تواند به لاغری شکم منجر شود. دوچرخه سواری می­تواند به تردمیل تشبیه شود؛ همان­طور که در زمان راه رفتن بر روی تردمیل انتظار دارید که چربی­های شکم شما آب شود، در حین دوچرخه سواری نیز به وضوح مشاهده خواهید کرد که پهلوهایتان چگونه نیست و نابود می­شوند.

البته ناگفته نماند که خرید دوچرخه کوهستان به منظور دوچرخه سواری در مسیرهای سخت و سنگین، تاثیر بسیار بیشتری خواهد داشت.

فواید دوچرخه سواری برای شکم

 

 

دوچرخه سواری و لاغری

برای اینکه دوچرخه سواری بتواند حداکثر تاثیر خود را در لاغری بگذارد، باید نکاتی را رعایت کنید. اطلاع از این نکات برای دوچرخه سواری بسیار اهمیت دارد؛ چرا که هدف شما صرفا تفریح نیست و می­خواهید نتیجه لاغری را از این فعالیت کسب کنید.

بهتر است در برنامه غذایی خود، مصرف کربوهیدرات، چربی و پروتئین را جای دهید.

با توجه به اینکه در دوچرخه سواری، قسمت پایین تنه بدن درگیر می­شود، خوب است که برای تعادل میان قسمت­های بالا و پایین، ورزش­های بالاتنه را هم در کنار دوچرخه سواری انجام دهید.

پیموندن مسافت­های طولانی­تر مساوی با سوزاندن کالری بیشتر خواهد بود.

در دوران دوچرخه سواری، از پرخوری و کم خوری افراطی بپرهیزید. همان­طور که هدف لاغری است، داشتن انرژی کافی برای طی کردن مسیر و رکاب زدن هم به عنوان یک نیاز ضروری تعریف می­شود.

در دوران دوچرخه سواری باید آب بیشتری مصرف کنید. چرا که در این دوران بدن به علت فعالیت زیاد، آب خود را تا حد زیادی از دست می­دهد و همین مورد می­تواند منجر به دهیتراته شدن بدن و پوست آن شود که اقتضای آن مصرف آب کافی می­باشد. استفاده از انواع نوشیدنی­ ها مانند اسموتی، دمنوش، نوشیدنی­ های حاوی نمک نیز در این دوران پیشنهاد می­شود.

دوچرخه سواری و لاغری

 

 

مزایای دوچرخه سواری

با توجه به تمام تعاریفی که از ویژگی­ها و خاصیت­های دوچرخه سواری در زمینه لاغری شد، لازم است ذکر کنیم که دوچرخه سواری می­تواند مزایای زیادی را پوشش دهد. دانستن این مزایا می­توانند شما را برای خرید دوچرخه کوهستان ترغیب کنند.

کاهش وزن

کاهش استرس

بهبود وضعیت تنفسی

پیشگیری از سرطان

کنترل دیابت

افزایش قدرت مغز

کمک به جوانسازی پوست

بهبود ساختار استخوان­ ها

لازم به ذکر است که تمام این ویژگی­ها به عنوان مزایای دوچرخه سواری، مورد تایید هستند و در مورد هر کدام مقاله­ های علمی متعددی ارائه شده است.

مزایای دوچرخه سواری

 

 

خرید دوچرخه کوهستان

به دوچرخه­ ای که برای راندن در خارج از مسیر آسفالتی و برای مسیرهای سخت و سنگین طراحی شده باشد، دوچرخه کوهستان گفته می­شود که تاثیر بسیار زیادی در لاغری دارد. خرید دوچرخه کوهستان به شما کمک می­کند تا بتوانید با یک ورزش ساده در طبیعت، به لاغری خود کمک کنید.

در حالت کلی، دوچرخه کوهستان به سه نوع تقسیم بندی می­شود:

اولین نوع دوچرخه کوهستان، سفت و سخت می­باشد و سیستم تعلیق ندارد.

نوع دوم به علت داشتن یک چنگال تعلیق در جلو، به دوچرخه HARDTAIL معروف است.

نوع سوم نیز سیستم تعلیق کامل دارد و دارای دو شاخک تعلیق جلو و کمک فنر عقب است که در زمین­های ناهموار و سخت، توانایی بالایی دارد و به عنوان دوچرخه FULL SUSPENSION شناخته می­شود.

 

نظر خود را بنویسید