خرید دوچرخه دخترانه
خرید دوچرخه دخترانه

خرید دوچرخه دخترانه

دوچرخه‌سواری یک تفریح رایج در کودکی اغلب افراد است. اغلب کودکان یا دوچرخه شخصی داشتند و یا با استفاده از دوچرخه دوستان خود بار‌ها و بار‌‌ها لذت دوچرخه سواری را تجربه کرده‌اند. به همین دلیل کودکان دیروز که والدین امروز هستند، این چرخه لذت را ادامه می‌دهند و برای فرزندان خود نیز دوچرخه تهیه می‌کنند.

در حال حاضر دوچرخه‌ها در دسته‌بندی‌های گوناگون قرار می‌گیرند. امکانات متفاوت هرکدام از دوچرخه‌ها فاکتور‌های دسته‌بندی آن‌ها را مشخص می‌کند.ممکن است پدر یا مادر باشید و فکر ‌کنید زمان تهیه دوچرخه برای فرزند شما فرا رسیده. شاید هم در بین اقوام خود دختر بچه‌ای را می‌شناسید و قصد دارید دوچرخه دخترانه‌ای به او هدیه بدهید. در هر صورت این مطلب مناسب شما است. مطالب پیش‌رو راهنمای جامعی برای تهیه دوچرخه دخترانه هستند. جهت رفع ایهامات احتمالی خود درباره خرید دوچرخه دخترانه این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

 

نکات خرید دوچرخه دخترانه

برای خرید دوچرخه بچه‌گانه باید نکاتی خاصی را در نظر داشته باشید. بهتر است دوچرخه کودک را پس از بررسی این نکات که در ادامه به توضیحات آن پرداخته خواهد شد، تهیه نمایید.

نکات خرید دوچرخه دخترانه

– سایز دوچرخه
– رنگ و طرح دوچرخه
– طراحی تنه دوچرخه
– وزن دوچرخه
– ترمز دوچرخه
– راحتی دوچرخه
– هندسه دوچرخه
– قیمت دوچرخه

سایز دوچرخه

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های مربوط به خرید دوچرخه کودک، انتخاب سایز مناسب دوچرخه است. صرفا خرید دوچرخه دخترانه صورتی ملاک مناسبی برای خرید دوچرخه دخترانه به نظر نمی‌رسد. سایز‌های ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰ و ۲۴ در گروه سایز‌های دوچرخه بچه‌گانه جای می‌گیرند. اما نمی‌توان گفت همه این سایز‌ها مناسب همه کودکان هستند. هنگامی که برای دختر‌بچه‌ها دوچرخه می‌خرید در نظر داشته باشید که دوچرخه‌های سایز ۱۶ و پایین‌تر مناسب دختران زیر ۵ سال است. اگر قد فرزندتان از ۱۵۰ سانتی متر بلندتر هست می توانید از دوچرخه زنانه با سایز ۲۶ یا ۲۷٫۵ استفاده کنید.

راهنمای سایز دوچرخه دخترانه

اما در صورتی که قصد تهیه دوچرخه برای دختران ۵ تا ۱۱ سال باید از دوچرخه‌های بالای سایز ۱۶ استفاده کرد. برای مثال قیمت دوچرخه دخترانه صورتی و قیمت دوچرخه دخترانه سایز ۲۰ را هنگام خرید دوچرخه دخترانه بررسی کنید تا بتوانید خریدی مناسب همراه با صرفه اقتصادی داشته باشید. در ادامه سایز متناسب با هرکدام از رده‌های سنی دختران را مشاهده می‌نمایید.

  • دختران ۲ تا ۳ ساله: دوچرخه سایز ۱۲
  • دختران ۳ تا ۴ ساله: دوچرخه سایز ۱۴
  • دختران ۴ تا ۵ ساله: دوچرخه سایز
  • دختران ۵ تا ۸ ساله: دوچرخه سایز ۲۰
  • دختران ۷ تا ۱۱ ساله: دوچرخه سایز ۲۴

 

 

دوچرخه دخترانه سایز ۲۰ برای چه قدی مناسب است؟

دوچرخه‌های سایز ۲۰ اینچ به طور کلی برای کودکان و نوجوانان با قد بین ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتیمتر مناسب هستند. این سایز دوچرخه به‌طور خاص برای دختران در این رده قدی مناسب است. اگر کودکی با قدی در این محدوده قدی دارید، دوچرخه با سایز ۲۰ اینچ برای او مناسب خواهد بود. اما توصیه می‌شود قبل از خرید دوچرخه، قد کودک را اندازه‌گیری کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی برایشان داشته باشید.

خرید دوچرخه دخترانه صورتی سایز ۲۰

 

 

آیا کودکم می تواند دوچرخه ۲۰ دنده ای دخترانه سوار شود؟

دوچرخه کودک دنده ای دخترانه سایز ۲۰ مناسب برای کودکان و نوجوانانی با قد و سن مناسب است که توانایی استفاده از دوچرخه با دنده را داشته باشند. عموماً دوچرخه‌های سایز ۲۰ برای کودکانی با قد حدود ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتیمتر مناسب هستند. اگر کودک شما قدی در این محدوده دارد و توانایی استفاده از دوچرخه با دنده را دارد، دوچرخه سایز ۲۰ دنده ای برای او مناسب خواهد بود. اما بهتر است قبل از خرید، قد کودک را اندازه گیری کنید تا بتوانید دوچرخه‌ای را با اندازه مناسب برای او انتخاب کنید. 

خرید دوچرخه 20 دنده ای دخترانه

در نظر داشته باشید اگر کودک بر دوچرخه سواری مسلط است و دوچرخه سواری را آموزش دیده است دوچرخه دنده ای برایش مناسب خواهد بود. اگر به تازگی می خواهد دوچرخه سواری را بیاموزد بهتر است با دوچرخه ۲۰ تک سرعت و چرخ های کمکی دوچرخه سواری را شروع کند.

دوچرخه کودک دنده ای سایز ۲۰ معمولاً برای دوچرخه‌سواری در شهر، پارک‌ها، مسیرهای خاکی و فعالیت‌های تفریحی مناسب است. همچنین، با داشتن دنده‌ها، کودکان می‌توانند سرعت خود را تنظیم کرده و به شرایط مختلف مسیر سازگار شوند.

 

 

دوچرخه دخترانه سایز ۱۶ برای چه قدی مناسب است؟

دوچرخه‌های سایز ۱۶ برای کودکانی با قد حدوداً ۹۰ تا ۱۱۰ سانتیمتر مناسب هستند. این سایز دوچرخه به طور عمده برای دختران در رده سنی ۴ تا ۶ سال مناسب است. اما برای تعیین اندازه دقیق، می‌توانید قد کودک را اندازه‌گیری کنید و با جدول اندازه‌های دوچرخه‌ها که توسط تولیدکننده‌ها در دسترس است، مطابقت دهید.

خرید دوچرخه دخترانه سایز ۱۶

دوچرخه‌های سایز ۱۶ عموماً مناسب کودکانی در رده سنی ۴ تا ۶ سال هستند. این سنین معمولاً زمانی است که کودکان توانایی کنترل بیشتری بر روی دوچرخه پیدا می‌کنند و مهارت‌های مورد نیاز برای رانندگی دوچرخه را تقویت می‌کنند.

دوچرخه‌های سایز ۱۶ برای کودکان در این رده سنی مفید هستند زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مهارت‌های مثل پدال زدن، تعادل حفظ کردن و دوچرخه سواری در مسیرهای متنوع را تمرین کنند. این دوچرخه‌ها به طور کلی با ویژگی‌هایی طراحی شده‌اند که با ساختار بدنی و قد کودکان در این رده سنی همخوانی دارند. مهم است که قبل از خرید دوچرخه، قد کودک را اندازه‌گیری کنید تا بتوانید انتخابی مناسب برای او داشته باشید. همچنین، توجه به توانایی و مهارت‌های کودک در استفاده از دوچرخه نیز اهمیت دارد تا بهترین تجربه را برای او فراهم کنید.

اگر قد کودک شما در محدوده ۹۰ تا ۱۱۰ سانتیمتر است و او توانایی استفاده از دوچرخه را دارد، دوچرخه سایز ۱۶ مناسب برای او خواهد بود. دوچرخه‌ ۱۶ معمولاً برای کودکانی که قدی در محدوده فوق دارند و توانایی استفاده از دوچرخه را دارند مناسب هستند. این دوچرخه‌ها کودکان را در یادگیری تعادل، مهارت‌های پدال زدن و مسیریابی روی دوچرخه یاری می‌کنند. آن‌ها معمولاً برای دوچرخه‌سواری در محیط‌های شهری، پارک‌ها و محل‌های تفریحی مناسب هستند.

 

 

رنگ و طرح دوچرخه

انتخاب رنگ و طرح برای دوچرخه دخترانه کار سختی نیست. دختران می‌توانند دوچرخه‌هایی با طرح و رنگ دلخواه خود استفاده کنند. برخی افراد هنگام خرید دوچرخه دخترانه تلاش در خرید دوچرخه‌هایی با رنگ صورتی دارند. رنگ صورتی رنگی محبوب بین دختران است. به همین علت ممکن است دختران در سنین کودکی علاقه‌مندی بیشتری به دوچرخه‌های صورتی بروز دهند. البته این شامل همه دختران نمی‌شود. برخی از دختران نیز استفاده از رنگ‌های دیگر برای طراحی دوچرخه را ترجیح می‌دهند.

 

 

دوچرخه دخترانه صورتی

دوچرخه دخترانه با رنگ صورتی یک انتخاب محبوب بین دختران است. رنگ صورتی اغلب به زیبایی، ظرافت و ظاهر زنانه اشاره می‌کند و برای دختران کوچک، ترکیبی از آرمان‌های رنگین‌کمان و فرح است. دوچرخه‌های دخترانه با رنگ صورتی به طراحی و جزئیاتی که برای جلب توجه و رضایت دختران طراحی شده‌اند، معروف هستند. برخی از ویژگی‌ها و جزئیاتی که در دوچرخه‌های دخترانه با رنگ صورتی ممکن است مشاهده شوند عبارت‌اند از:

قیمت دوچرخه دخترانه صورتی سایز 20

رنگ صورتی : اغلب دوچرخه‌های دخترانه با رنگ صورتی دارای رنگ زاهد و آرام هستند که به دختران حس آرامش و راحتی می‌دهد.

جزئیات زیبا: دوچرخه‌های دخترانه با رنگ صورتی ممکن است شامل جزئیاتی مثل الگوها، قلب‌ها، گل‌ها و شکلک‌ها باشند که ظاهری جذاب و شادی را ایجاد می‌کنند.

فضای کارتونی: برخی از دوچرخه‌های دخترانه با رنگ صورتی مدل‌ها و طرح‌هایی از شخصیت‌های کارتونی مانند دیزنی پرنسس‌ها، مای لیتل پونی و یا باب اسفنجی را در بر می‌گیرند.

دوچرخه دخترانه با رنگ صورتی می‌تواند به دختران کوچک احساس مالکیت، شادی و ماجراجویی را القا کند و رکاب زدن با آن، تجربه‌ای شیرین و لذت‌بخش را برای آن‌ها فراهم کند.

 

 

طراحی تنه دوچرخه

طراحی تنه دوچرخه تنها در دوچرخه‌های کودکان متفاوت است. در طراحی دوچرخه‌های رده بالا هیچ تفاوتی بین دوچرخه‌های تولید شده برای زنان و مردان وجود ندارد. تنه‌های دوچرخه‌های دخترانه طراحی step-through دارند. step-through به معنای تنه مرحله‌ای است. تفاوت این تنه با سایر تنه‌های دوچرخه در این است که سوار شدن به دوچرخه‌هایی که دارای طراحی بدنه step-through هستند برای کودکان آسان‌تر است.

طراحی فریم دوچرخه

 

 

وزن دوچرخه

وزن دوچرخه نیز یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های خرید دوچرخه دخترانه است. به صورت کلی وزن دوچرخه باید در حدود کم‌تر از ۴۰درصد وزن کودک باشد. از آنجا که دختران معمولا سبک‌تر از پسران هستند، لازم است دوچرخه‌هایی ظریف ولی در عین حال مستحکم برای آن‌ها تهیه شود. این دوچرخه‌ها در گروه دوچرخه‌های گران‌قیمت جای می‌گیرند. در صورتی که وزن دوچرخه بیش از ۴۰درصد وزن کودک باشد، دوچرخه سواری برای او کار دشواری خواهد بود. این مساله ممکن است باعث شود حتی کودکان از دوچرخه سواری متنفر بشوند.

 

ترمز دوچرخه

دست‌های کودکان، یه ویژه دست دختر بچه‌ها ظریف و کوچک هستند. ترمز‌های استفاده شده بر روی دوچرخه دخترانه باید با آناتومی بدن دختران سازگار باشد. این ترمز‌ها نباید به اندازه‌ای سفت باشند تا کودکان نتوانند از آن‌ها استفاده کنند. هنگام خرید دوچرخه کودک دقت کنید که کودکان بتوانند به راحتی به ترمز دوچرخه دسترسی داشته باشند. ترمز دوچرخه کودکان باید به اندازه‌ای نرم باشد که با اشاره کوچک دست کودکان نیز در زمان مناسب وظیفه خود را انجام بدهد.

 

راحتی دوچرخه

دوچرخه یک وسیله تفریحی برای کودکان است. کودکان با استفاده از دوچرخه مدت‌ها خود را سرگرم می‌کنند. به همین علت باید در مدت زمان استفاده از دوچرخه احساس راحتی داشته باشند. هنگام خرید دوچرخه دخترانه با این نکته دقت کنید که فرزند شما هنگام استفاده از دوچرخه انتخاب شده احساس راحتی می کند یا خیر. اگر دوچرخه راحت نباشد باعث به جای ماندن خاطره‌ای بد در ذهن کودکان خواهد شد و آن‌ها در آینده از این وسیله استفاده نخواهند کرد. هزینه پرداخت شده برای تهیه دوچرخه نیز از بین خواهد رفت.

راحتی دوچرخه دخترانه

 

هندسه دوچرخه

سطح راحتی و قدرت مانور دوچرخه دو فاکتور مهم درباره استفاده از دوچرخه هستند. این دو فاکتور مهم وابستگی شدیدی بر نحوه ایستادن و تکیه دادن کودکان بر روی دوچرخه دارد. برخی از کودکان هنگام استفاده از دوچرخه به شکل کاملا عمودی روی آن قرار می‌گیرند. این نوع سواری یک سواری محتاطانه محسوب می‌شود. بدیهی است که با این زاویه نمی‌توان راحتی زیاد و قدرت مانور بالایی با دوچرخه داشت.

 

قیمت دوچرخه

مسائل اقتصادی در همه زمینه‌ها بسیار تعیین کننده هستند. خرید دوچرخه نیز از این قاعده مستثنی نیست. عواملی مانند سایز، مدل، جنس بدنه و برند سازنده بر روی قیمت دوچرخه دخترانه صورتی تاثیر می‌گذارند. اگر کمی دقیق‌تر باشیم باید گفت قیمت دوچرخه دخترانه از محدوده ۲٫۵ میلیون تومان آغاز شده و به سمت قیمت‌های بالا‌تر حرکت می‌کند.

 

 

قیمت دوچرخه دخترانه سایز ۲۰ در ایران چقدر است؟

قیمت دوچرخه‌های دخترانه سایز ۲۰ در ایران ممکن است متغیر باشد و به عوامل مختلفی از جمله برند، کیفیت، مدل، قابلیت‌ها و فروشنده بستگی دارد. قیمت‌ها ممکن است در بازار محلی و فروشگاه‌های مختلف متفاوت باشند. علاوه بر این، تغییرات نرخ ارز و شرایط بازار نیز می‌تواند تأثیری در قیمت دوچرخه‌ها داشته باشد.

به طور کلی، قیمت دوچرخه دخترانه سایز ۲۰ تک سرعته در بازار ایران معمولاً در محدوده قیمتی حدوداً ۳ تا ۶ میلیون تومان قرار می‌گیرد. و دوچرخه ۲۰ دنده از ۶ میلیون تومان به بالا است. با این حال، برندها و مدل‌های مختلف ممکن است در گستره قیمتی متفاوتی قرار داشته باشند. برای اطلاع دقیق‌تر و مقایسه قیمت‌ها، مناسب است به فروشگاه‌ اینترنتی بایکی لند مراجعه کنید تا اطلاعات جدیدتر و به روزتری درباره قیمت دوچرخه‌های دخترانه سایز ۲۰ بدست آورید

نظرات (3)

معصومه

سلام من میخواستم بدونم ایا دوچرخه دخترانه برای ۱۱ تا ۱۶ سال مناسبه ؟؟؟؟ سایزش چنده ۲۴ هست؟؟؟؟

    admin

    سلام وقت بخیر قد دخترتون رو میفرمایید

admin

کودک ۱۶ ساله بسته به قدش ممکنه دوچرخه ۲۴ یا دوچرخه ۲۶ با فریم ۱۴ و ۱۵ مناسبش باشه ،

نظر خود را بنویسید