خرید دوچرخه دخترانه
خرید دوچرخه دخترانه

خرید دوچرخه دخترانه

دوچرخه‌سواری یک تفریح رایج در کودکی اغلب افراد است. اغلب کودکان یا دوچرخه شخصی داشتند و یا با استفاده از دوچرخه دوستان خود بار‌ها و بار‌‌ها لذت دوچرخه سواری را تجربه کرده‌اند. به همین دلیل کودکان دیروز که والدین امروز هستند، این چرخه لذت را ادامه می‌دهند و برای فرزندان خود نیز دوچرخه تهیه می‌کنند.

در حال حاضر دوچرخه‌ها در دسته‌بندی‌های گوناگون قرار می‌گیرند. امکانات متفاوت هرکدام از دوچرخه‌ها فاکتور‌های دسته‌بندی آن‌ها را مشخص می‌کند.ممکن است پدر یا مادر باشید و فکر ‌کنید زمان تهیه دوچرخه برای فرزند شما فرا رسیده. شاید هم در بین اقوام خود دختر بچه‌ای را می‌شناسید و قصد دارید دوچرخه دخترانه‌ای به او هدیه بدهید. در هر صورت این مطلب مناسب شما است. مطالب پیش‌رو راهنمای جامعی برای تهیه دوچرخه دخترانه هستند. جهت رفع ایهامات احتمالی خود درباره خرید دوچرخه دخترانه این مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

 

نکات خرید دوچرخه دخترانه

برای خرید دوچرخه بچه‌گانه باید نکاتی خاصی را در نظر داشته باشید. بهتر است دوچرخه کودک را پس از بررسی این نکات که در ادامه به توضیحات آن پرداخته خواهد شد، تهیه نمایید.

نکات خرید دوچرخه دخترانه

– سایز دوچرخه
– رنگ و طرح دوچرخه
– طراحی تنه دوچرخه
– وزن دوچرخه
– ترمز دوچرخه
– راحتی دوچرخه
– هندسه دوچرخه
– قیمت دوچرخه

سایز دوچرخه

یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های مربوط به خرید دوچرخه کودک، انتخاب سایز مناسب دوچرخه است. صرفا خرید دوچرخه دخترانه صورتی ملاک مناسبی برای خرید دوچرخه دخترانه به نظر نمی‌رسد. سایز‌های ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰ و ۲۴ در گروه سایز‌های دوچرخه بچه‌گانه جای می‌گیرند. اما نمی‌توان گفت همه این سایز‌ها مناسب همه کودکان هستند. هنگامی که برای دختر‌بچه‌ها دوچرخه می‌خرید در نظر داشته باشید که دوچرخه‌های سایز ۱۶ و پایین‌تر مناسب دختران زیر ۵ سال است. اگر قد فرزندتان از ۱۵۰ سانتی متر بلندتر هست می توانید از دوچرخه زنانه با سایز ۲۶ یا ۲۷٫۵ استفاده کنید.

راهنمای سایز دوچرخه دخترانه

اما در صورتی که قصد تهیه دوچرخه برای دختران ۵ تا ۱۱ سال باید از دوچرخه‌های بالای سایز ۱۶ استفاده کرد. برای مثال قیمت دوچرخه دخترانه صورتی و قیمت دوچرخه دخترانه سایز ۲۰ را هنگام خرید دوچرخه دخترانه بررسی کنید تا بتوانید خریدی مناسب همراه با صرفه اقتصادی داشته باشید. در ادامه سایز متناسب با هرکدام از رده‌های سنی دختران را مشاهده می‌نمایید.

  • دختران ۲ تا ۳ ساله: دوچرخه سایز ۱۲
  • دختران ۳ تا ۴ ساله: دوچرخه سایز ۱۴
  • دختران ۴ تا ۵ ساله: دوچرخه سایز
  • دختران ۵ تا ۸ ساله: دوچرخه سایز ۲۰
  • دختران ۷ تا ۱۱ ساله: دوچرخه سایز ۲۴

 

رنگ و طرح دوچرخه

انتخاب رنگ و طرح برای دوچرخه دخترانه کار سختی نیست. دختران می‌توانند دوچرخه‌هایی با طرح و رنگ دلخواه خود استفاده کنند. برخی افراد هنگام خرید دوچرخه دخترانه تلاش در خرید دوچرخه‌هایی با رنگ صورتی دارند. رنگ صورتی رنگی محبوب بین دختران است. به همین علت ممکن است دختران در سنین کودکی علاقه‌مندی بیشتری به دوچرخه‌های صورتی بروز دهند. البته این شامل همه دختران نمی‌شود. برخی از دختران نیز استفاده از رنگ‌های دیگر برای طراحی دوچرخه را ترجیح می‌دهند.

 

طراحی تنه دوچرخه

طراحی تنه دوچرخه تنها در دوچرخه‌های کودکان متفاوت است. در طراحی دوچرخه‌های رده بالا هیچ تفاوتی بین دوچرخه‌های تولید شده برای زنان و مردان وجود ندارد. تنه‌های دوچرخه‌های دخترانه طراحی step-through دارند. step-through به معنای تنه مرحله‌ای است. تفاوت این تنه با سایر تنه‌های دوچرخه در این است که سوار شدن به دوچرخه‌هایی که دارای طراحی بدنه step-through هستند برای کودکان آسان‌تر است.

طراحی فریم دوچرخه

 

 

وزن دوچرخه

وزن دوچرخه نیز یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های خرید دوچرخه دخترانه است. به صورت کلی وزن دوچرخه باید در حدود کم‌تر از ۴۰درصد وزن کودک باشد. از آنجا که دختران معمولا سبک‌تر از پسران هستند، لازم است دوچرخه‌هایی ظریف ولی در عین حال مستحکم برای آن‌ها تهیه شود. این دوچرخه‌ها در گروه دوچرخه‌های گران‌قیمت جای می‌گیرند. در صورتی که وزن دوچرخه بیش از ۴۰درصد وزن کودک باشد، دوچرخه سواری برای او کار دشواری خواهد بود. این مساله ممکن است باعث شود حتی کودکان از دوچرخه سواری متنفر بشوند.

 

ترمز دوچرخه

دست‌های کودکان، یه ویژه دست دختر بچه‌ها ظریف و کوچک هستند. ترمز‌های استفاده شده بر روی دوچرخه دخترانه باید با آناتومی بدن دختران سازگار باشد. این ترمز‌ها نباید به اندازه‌ای سفت باشند تا کودکان نتوانند از آن‌ها استفاده کنند. هنگام خرید دوچرخه کودک دقت کنید که کودکان بتوانند به راحتی به ترمز دوچرخه دسترسی داشته باشند. ترمز دوچرخه کودکان باید به اندازه‌ای نرم باشد که با اشاره کوچک دست کودکان نیز در زمان مناسب وظیفه خود را انجام بدهد.

 

راحتی دوچرخه

دوچرخه یک وسیله تفریحی برای کودکان است. کودکان با استفاده از دوچرخه مدت‌ها خود را سرگرم می‌کنند. به همین علت باید در مدت زمان استفاده از دوچرخه احساس راحتی داشته باشند. هنگام خرید دوچرخه دخترانه با این نکته دقت کنید که فرزند شما هنگام استفاده از دوچرخه انتخاب شده احساس راحتی می کند یا خیر. اگر دوچرخه راحت نباشد باعث به جای ماندن خاطره‌ای بد در ذهن کودکان خواهد شد و آن‌ها در آینده از این وسیله استفاده نخواهند کرد. هزینه پرداخت شده برای تهیه دوچرخه نیز از بین خواهد رفت.

راحتی دوچرخه دخترانه

 

هندسه دوچرخه

سطح راحتی و قدرت مانور دوچرخه دو فاکتور مهم درباره استفاده از دوچرخه هستند. این دو فاکتور مهم وابستگی شدیدی بر نحوه ایستادن و تکیه دادن کودکان بر روی دوچرخه دارد. برخی از کودکان هنگام استفاده از دوچرخه به شکل کاملا عمودی روی آن قرار می‌گیرند. این نوع سواری یک سواری محتاطانه محسوب می‌شود. بدیهی است که با این زاویه نمی‌توان راحتی زیاد و قدرت مانور بالایی با دوچرخه داشت.

 

قیمت دوچرخه

مسائل اقتصادی در همه زمینه‌ها بسیار تعیین کننده هستند. خرید دوچرخه نیز از این قاعده مستثنی نیست. عواملی مانند سایز، مدل، جنس بدنه و برند سازنده بر روی قیمت دوچرخه دخترانه صورتی تاثیر می‌گذارند. اگر کمی دقیق‌تر باشیم باید گفت قیمت دوچرخه دخترانه از محدوده ۲٫۵ میلیون تومان آغاز شده و به سمت قیمت‌های بالا‌تر حرکت می‌کند.

نظرات (2)

معصومه

سلام من میخواستم بدونم ایا دوچرخه دخترانه برای ۱۱ تا ۱۶ سال مناسبه ؟؟؟؟ سایزش چنده ۲۴ هست؟؟؟؟

    admin

    سلام وقت بخیر قد دخترتون رو میفرمایید

نظر خود را بنویسید