معایب دوچرخه‌های برقی چیست؟
معایب دوچرخه برقی

معایب دوچرخه‌های برقی چیست؟

دوچرخه‌های برقی در مقایسه با وسایل نقلیه برقی مشابه، مزایای بیشتری دارند. دوچرخه‌های برقی انتخاب بهتری هستند، زیرا بر خلاف اسکوتر برقی، با تمام شدن باتری، حرکت مجدد برای شما سخت نیست. اما این دوچرخه‌ها بدون معایب هم نیستند. اگر هنوز دوچرخه‌های برقی انتخاب شما است و هیچ پاسخ محکمی برای خرید دوچرخه برقی پیدا نکرده‌اید، برخی از معایب دوچرخه‌های برقی را در ادامه بررسی خواهیم کرد پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. سپس می توانید به راحتی بین خرید دوچرخه و خرید دوچرخه برقی تصمیم بگیرید.

 

ارزش فروش دست دوم پایین

یکی از بزرگترین معایب دوچرخه‌ برقی این است که ارزش آن‌ها کاهش ‌می‌یابد. در حالی که آنها هنوز خرید مطلوبی هستند، اگر در خارج از منزل رها شوند بیشتر مستعد سرقت هستند. بر خلاف بسیاری از انواع دیگر دوچرخه‌ها، که قیمت آنها در طول زمان دچار افت کمی می‌شود، دوچرخه‌های برقی را ‌باید با رقم قابل توجهی زیر قیمت فروخت. اگر امروز یک دوچرخه برقی جدید بخرید، ‌می‌توانید انتظار داشته باشید که در آینده دور ارزش آن شاید افزایش پیدا کند.

 

نداشتن قدرت لازم

یکی از مشکلات اصلی دوچرخه‌های برقی کمبود برق آنهاست. در حالی که دوچرخه‌های الکترونیکی به اندازه کافی برای رفتن بر روی پل‌های شهری و شیب‌های تند قدرتمند هستند، به اندازه کافی برای شتاب گیری سریع از یک موقعیت ثابت یا عبور از یک وسیله نقلیه قدرتمند نیستند. وات موتورهای الکتریکی بسیار متفاوت است، اما هر چه وات بیشتر باشد، قدرت و سرعت بیشتری دارند.

نداشتن قدرت لازم دوچرخه برقی

 

قیمت خیلی گران دوچرخه برقی

یکی دیگر از نقاط ضعف اصلی، قیمت دوچرخه برقی است. علاوه بر این، نگهداری از آنها سخت‌تر است و حمل آن چندان راحت نیست. همچنین آن‌ها از دوچرخه‌های معمولی سنگین‌تر هستند، به این معنی که ممکن است نتوانید همراه با یک سرنشین سنگین سوار شوید که این خود هزینه‌های شما را افزایش می‌دهد. در نهایت، قیمت این دوچرخه‌ها گران است و بنابراین قبل از خرید باید مطمئن شوید که توانایی خرید آن‌ها را دارید. دوچرخه‌های برقی در وسایل نقلیه معمولی نسبت به کارایی که دارند جز گران‌ترین‌ها محسوب می‌شوند.

گران قیمت بودن دوچرخه برقی

اگرچه خرید دوچرخه برقی به سرمایه‌گذاری قابل توجهی نیاز دارد، اما خوبی خرید آن این است که هزینه نسبتاً کمتری برای کار با آن خواهید داشت، به خصوص اگر یک دوچرخه برقی با کیفیت خوب خریداری کنید. عوامل زیادی در قیمت این دوچرخه‌ها نقش دارند، از جمله فناوری و سایر ویژگی های عالی، بنابراین اگرچه گران هستند اما معمولا ارزش امتحان را دارند.

 

حمل و نقل آنها دشوار است

حمل و نقل دوچرخه‌های برقی بسیار دشوار است. آنها سنگین هستند و ممکن است نیاز به بکسل داشته باشند. اگر مایل داشتن آرامش همیشگی هستید، دوچرخه‌های برقی ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشند. اگر نگران این مسائل هستید بهتر است نوع دیگری از حمل و نقل را انتخاب کنید.

یک دوچرخه برقی ‌می‌تواند گرانتر از سایر دوچرخه‌ها باشد. آنها همچنین بسیار سنگین تر از دوچرخه‌های استاندارد هستند و حمل و نگهداری آنها دشوار است و همچنین باید فضایی خوب را برای شارژ دوچرخه برقی خود پیدا کنید. علاوه بر این یک دوچرخه برقی ‌می‌تواند گران تر از یک دوچرخه معمولی باشد و از آنجایی که آنها پیچیده تر از یک دوچرخه استاندارد هستند، همه افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

حمل و نقل دوچرخه برقی

حمل و نقل دوچرخه های الکترونیکی نسبت به دوچرخه های غیر برقی چالش برانگیزتر است. شما به راحتی می توانید دوچرخه های معمولی را با وسایل نقلیه عمومی حمل کنید. در بسیاری از موارد دیگر، می‌توانید دوچرخه‌های معمولی را روی ماشین قرار دهید زیرا وزن آن‌ها حدود ۱۰ کیلوگرم است. اما به سختی می‌توانید همین کار را با دوچرخه‌های برقی انجام دهید.

برخلاف دوچرخه‌های استاندارد، دوچرخه‌های برقی دارای موتور الکتریکی، باتری‌ها و بسیاری قطعات دیگر هستند. این لوازم جانبی دوچرخه برقی را سنگین و غیر قابل حمل می‌کند. بسیاری از دارندگان دوچرخه برقی با رفتن به سراغ دوچرخه های تاشو از این چالش اجتناب می کنند.

بسیاری دیگر از دارندگان دوچرخه برقی هنگام نقل مکان به مکان جدید، سیم بکسل را همراه خود دارند. می‌توانید یک دوچرخه برقی تاشو بخرید یا یک روش حمل‌ونقل ترتیب دهید که می‌تواند به کشیدن دوچرخه به مکان جدیدتان هنگام حرکت کمک کند. اما قرار دادن آن بر روی سقف ماشین یا پشت در صندوق عقب شما، به دلیل وزن بالا گزینه‌ای نیست که بخواهید در نظر بگیرید.

 

مشکلات شارژ مجدد

مسافت طی شده با دوچرخه‌های برقی ‌می‌تواند مشکل ساز باشد. بسته به مدل، ممکن است شارژ آنها شما را مقصد نرسانده و دچار مشکل شوید. این مورد ‌می‌تواند سودمندی آن را در رانندگی طولانی مدت محدود کند. با توجه به اینکه حمل دوچرخه‌های برقی ممکن است دشوار باشد، باید به دنبال مدلی از دوچرخه برقی باشید که شارژ بیشتری را نگه می‌دارد. از آنجایی که دوچرخه‌های برقی باید مکرراً شارژ شوند، در مقایسه با انواع دیگر دوچرخه‌ها ارزان نبوده و همچنین سازگار با محیط زیست هم نیستند.

مشکلات شارژ مجدد

 

تولید دوچرخه های برقی دوستدار محیط زیست نیست

باتری‌های لیتیوم یون دوچرخه‌های الکترونیکی به طور کامل بازیافت نمی‌شوند. این بدان معناست که هر چه باتری دوچرخه های الکترونیکی بیشتر تولید شود، آسیب بیشتری به سیاره زمین وارد می شود. اما انتظار می‌رود این مشکل به زودی پایان یابد زیرا سازندگان موتور دوچرخه‌های الکتریکی به طور فعال در جستجوی جایگزین‌های سازگار با محیط زیست هستند.

 

هزینه نگهداری و تعمیر دوچرخه برقی

هزینه نگهداری و تعمیر یکی از معایب دوچرخه برقی است. یک دوچرخه معمولی خیلی نیاز هزینه کردن ندارد. بسیاری از اوقات حتی می‌توانید یک دوچرخه معمولی را خودتان تعمیر کنید و خرید و نصب قطعات آن بسیار آسان است اما برای دوچرخه‌های برقی اوضاع اینگونه نیست.

با این حال دوچرخه‌های الکترونیکی جدید به سختی نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. تنها روال تعمیر و نگهداری دوچرخه برقی جدید شما این است که زنجیر را با یک روان‌کننده مناسب روغن کاری کنید، دوچرخه را تمیز نگه دارید و به لنت های ترمز توجه کنید که این همان روال نگهداری برای یک دوچرخه معمولی است.

اما ممکن است هنگام خرید یک مدل دست دوم مجبور به پرداخت هزینه‌های نگهداری و تعمیر شوید. ممکن است مجبور شوید برخی از قطعات مهم را تعویض کنید و باید گفت پیدا کردن قطعات تخصصی دوچرخه‌های برقی دشوار است. علاوه بر پیدا کردن قطعات، آنها نسبت به قطعات دوچرخه های معمولی گران تر هستند.

نظر خود را بنویسید