تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه

تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه به این خاطر است که ازلحاظ ساختار بدنی بین بدن زنان و مردان تفاوت‌هایی وجود دارد و همین امر باعث شده که در موارد مختلف که به‌عنوان‌مثال می‌توان به تفاوت سایز لباس‌ها اشاره کرد. در مورد دوچرخه هم دقیقاً همین تفاوت‌های بدنی باعث شده که در بازار دو نوع دوچرخه داشته باشیم: دوچرخه زنانه و دوچرخه مردانه . قیمت دوچرخه زنانه بسیار متنوع هستند که براساس برند و کیفیت آنها مشخص می‌شود.

 

در نگاه اول تفاوتی بین دوچرخه زنانه و مردانه دیده نمی‌شود. دوچرخه‌های زنانه همیشه بدون میله با رنگ صورتی نیستند و دوچرخه‌های مردانه هم همیشه شکل مردانه خاصی ندارند. بنابراین با یک نگاه دقیق می‌توانید جزئیاتی را ببینید که باعث شده دوچرخه‌ها برای هر جنسیتی مناسب و راحت‌تر باشند. اگر شما خانم هستید و ترجیح می‌دهید دوچرخه مردانه سوار شوید و یا بلعکس قبل از خرید دوچرخه حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

Bike difference for men and women

 

 

ساختار بدنه

ساختار بدنه باعث تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه می‌شود. ممکن است همیشه ساختار بدنه دوچرخه زنانه و دوچرخه مردانه باهم متفاوت نباشند اما در اکثر موارد تفاوتهایی دارند و این تفاوت در میله جلو دوچرخه است. در دوچرخه زنانه میله جلو که دسته دوچرخه را به صندلی وصل می‌کند دارای خمیدگی هست و این امر باعث می‌شود سوارشدن و پیاده شدن از دوچرخه راحت‌تر باشد اما در دوچرخه مردانه این میله با زمین موازی است.

در دوچرخه‌های زنانه ممکن است میله جلو انحنا نداشته باشد و مستقیم به دسته متصل شده باشد. در این دوچرخه‌ها این میله نسبت به دوچرخه‌های مردانه کوتاه‌تر است و دلیل آن‌هم به خاطر این است که معمولاً بالاتنه زنان نسبت به پاهایشان کوتاه‌تر است که در مردان اینگونه نیست. یعنی پاهای زنانی که هم قد مردان هستند بلندتر است. بنابراین برای یک مرد و زن هم قد، دوچرخه زنانه باید طول کوتاه‌تر و صندلی بلندتری داشته باشد.

biky

 

 

شکل صندلی

یکی از تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه نوع صندلی دوچرخه است. دربرند های ارزان‌قیمت معمولاً صندلی‌ها برای هر دو جنسیت مشابه هست اما این امر باعث می‌شود در مسافت های طولانی آزاردهنده باشد. در دوچرخه‌های حرفه‌ای‌تر صندلی دوچرخه زنانه و مردانه باهم متفاوت هستند. صندلی دوچرخه زنانه معمولاً دارای پهنای زیادتر هست که هنگام نشستن احساس راحت‌تری دارد. در دوچرخه‌های مردانه صندلی بلندتر و باریک‌تر است. در هر دو حالت چه زنانه و چه مردانه صندلی‌های حرفه‌ای در بین دو طرف دارای فاصله هست که باعث می‌شود فشار های وارده یه مل نشستن را کاهش دهد.

 

دسته

یکی دیگر از تفاوت دوچرخه زنانه اندازه دسته دوچرخه است. دسته دوچرخه زنانه و مردانه معمولاً باهم متفاوت است. تفاوت عرض شانه‌ها از موارد رایج زنان و مردان است که این مورد بر روی دسته دوچرخه تأثیرگذار است.

دسته دوچرخه مردانه ترجیحاً عریض‌تر است حدود ۴۲ تا ۴۴ سانتی‌متر و دسته دوچرخه زنانه حدود ۳۸ تا ۴۰ سانتی‌متر است که مطابقت بهتری با شانه‌های باریک‌تر داشته باشند.

علاوه بر این‌ها دسته‌های کمکی در این دو نوع دوچرخه متفاوت است به این صورت که دسته‌های کمکی دوچرخه مردانه بلندتر است و این به دلیل بلند بودن دست های مردان است اما دسته های کمکی در دوچرخه زنانه کوتاه تر است و این موضوع باعث می‌شود کنترل بهتری روی دوچرخه داشت.

 

قیمت دوچرخه زنانه

دوچرخه زنانه از لحاظ قیمتی مانند دوچرخه آقایان است که با توجه به برند و کیفیت قطعات آن متفاوت است. برای خرید دوچرخه زنانه می‌توانید در فروشگاه اینترنتی بایکی لند مشخصات و لیست قیمت دوچرخه ها را بررسی و خرید نمایید.

 

نظرات (2)

Saba.S

با سلام
دوچرخه من هدیه یکی از دوستانم هست و از نوعش که زنانه هست یا مردانه اطلاعی ندارم. اما هنگام نشستن و استفاده کردن ازش حس درد در ناحیه استخوان‌های بین پاهام احساس میکنم، میخواستم ببینم علتش چیه و چجوری میتونم برطرفش کنم؟!

    admin

    سلام برای زین دوچرخه روکش ژله ای بگیرید یا زینو عوض کنید با زین پهن تر و با کیفیت تر جایگزین کنید

نظر خود را بنویسید