۶ فایده دوچرخه‌ سواری برای سلامتی

۶ فایده دوچرخه‌ سواری برای سلامتی

۶ فایده دوچرخه سواری برای سلامتی  را در این مطلب می توانید مطالعه کنید. نیازی نیست که شما زمان زیادی رو صرف دوچرخه‌سواری کنید. زمان کم هم تأثیر زیادی روی زندگی شما دارد. برای خیلی‌ها اختصاص دادن زمان خاصی برای دوچرخه‌سواری کاری دشوار و امکان‌ناپذیر است. دوچرخه‌سواری جدی و حرفه‌ای نیاز به عزم جدی و سختی دارد اما دوچرخه‌سواری معمولی و روزانه هم بر زندگی انسان‌ها بسیار تأثیر مثبتی دارد. اگر شما آمادگی زمان گذاشت برای یک دوچرخه‌سواری حرفه‌ای و در زمان مشخص را ندارید و برای بدست آوردن فواید دوچرخه سواری می‌توانید از دوچرخه‌سواری به‌صورت کوتاه‌مدت و مقاصد کوتاه شروع کنید. اگر نیاز بیشتری به متقاعدشدن دارید می‌توانید.

 

۱-لذت بردن از رفت‌وآمد 

یکی از ۶ فایده دوچرخه‌ سواری برای سلامتی لذت بردن از رفت و آمد با دوچرخه است. اگر شما می‌خواهید دوچرخه‌سواری کنید اما زمان ندارید یکی‌ از روش‌های آن جای دادن دوچرخه‌سواری در برنامه رفت‌وآمدتان هست. دوچرخه‌سواری می‌تواند به‌راحتی با برنامه روزانه شما هماهنگ شود و نیاز به تمرینات به‌صورت حرفه و زمان گذاشتن برای آن نیست. شما می‌توانید مسیر رفتن به محل کار خود را با دوچرخه طی کنید و اگر این مسافت طولانی هست می‌توانید بخشی از مسیر را با دوچرخه و ادامه مسیر را با وسایل حمل‌ونقل عمومی طی کنید. البته دوچرخه‌های هیبریدی یا برقی هم انتخاب خوبی برای این مسیرهاست.

 

۲-هوشیاری بیشتر

زمانی که شما از دوچرخه برای رفت‌وآمد به محل کار استفاده می‌کنید باعث می‌شود تمرکز شما بر روی دوچرخه‌سواری بیشتر از استفاده از خودرو شود و برای تفریح آخر هفته‌ها و رفتن به باشگاه هم از آن استفاده کنید. تمرینات ورزشی روزانه باعث بالا رفتن انرژی و کمتر شدن خستگی در بدن می‌شود. حداقل نیم ساعت ورزش در روز باعث بالا رفتن افزایش حافظه، فکر خلاق و سرعت عکس‌العمل می‌شود. بسیاری از متخصصان فیزیوتراپی دنیا دوچرخه‌سواری را بهترین ورزش می‌شناسند. محققان پس از مدتی دوچرخه‌سواری و ورزش متوجه تأثیرات مثبت بر روی ذهن و روان انسان‌ها شده‌اند.

 

۳-افزایش اعتمادبه‌نفس

تحقیقات جدید نشان‌دهنده تأثیر ذهن و اعتمادبه‌نفس بر روی انسان شده است. هم تأثیرات خوب و هم تأثیرات بد. ۷ بار ورزش در هفته تأثیر بسیار مثبتی بر روی اعتمادبه‌نفس انسان می‌گذارد.

 

۴-کم کردن تأثیر خوراک زیاد

دوچرخه‌سواری روزانه کمک می‌کند که شما راحت‌تر آنچه دوست دارید را میل نمایید و افزایش وزن نداشته باشید. با دوچرخه‌سواری به‌راحتی می‌توانید رژیم خود را بشکنید و نگران افزایش وزن نباشید. تحقیقات نشان داده بین دو گروه با تغذیه همسان گروهی که تمرینات روزانه داشتند دارای قند خون پایین‌تری نسبت به گروه دیگر بودند.

 

۵-خواب خوب

در جهان مدرن امروزی ما استرس یکی از مشکلات همه‌گیر شده است و این باعث شده که ما به‌سختی ذهنمان رو از این جهان آزاد کنیم و راحت به خواب برویم. تحقیقات دانشگاه جورجیا نشان می‌دهد که رابطه مستقیمی بین فعالیت‌های فیزیکی و خواب پیداکرده. در این تحقیق ۸۰ هزار نفر در رده سنی بین ۲۰ تا ۸۵ سال شرکت کرده‌اند و متوجه ناتوانی در خواب با کاهش تحرکات ورزشی شده‌اند. یکی از فواید دوچرخه تحرک بیشتر بدنی است.

 

۶-عمر طولانی

از دیگر فواید دوچرخه سواری روزانه این است که باعث سلامت و شادی بیشتر می‌شود. در تحقیقات  گسترده‌ای در دانشگاه نروژ بین سنین ۷۰ تا ۸۰ سال متوجه شدند گروهی که تمرینات ورزشی انجام می‌دهند به‌طور متوسط ۵ سال به عمر آن‌ها اضافه‌شده است. تحقیق دیگری در تایوان بین۴۰۰ هزار نفر میانسال انجام شد و به این نتیجه رسیدند که روزی ۱۵ دقیقه ورزش برای مدت ۳ سال باعث افزایش امید به زندگی می‌شود. در بین این آمار قبل از شروع تحقیق هیچ‌کدام جوان و ورزشکار حرفه‌ای نبودند. نتیجه‌گیری اینکه هیچ‌گاه برای شروع ورزش دیر نیست.

در فروشگاه بایکی لند میتوانید دوچرخه مناسب با بهترین قیمت را خریداری کنید و از سواری با آن لذت ببرید.

 

نظر خود را بنویسید