مقايسه دوچرخه جاينت با دوچرخه ويوا
دوچرخه ویوا و دوچرخه جاینت

مقايسه دوچرخه جاينت با دوچرخه ويوا

دوچرخه يكي از وسايل تفريحي ورزشي محبوب همه سنين محسوب مي‌شود. كمپاني‌هاي بسياري اقدام به توليد انواع دوچرخه با كاربردها، طرح‌ها و اندازه‌هاي مختلف مي‌كنند. تايوان و چین از كشورهاي آسيايي موفق در حوزه توليد دوچرخه هستند. اما انتخاب بهترين دوچرخه با توجه به نياز و سليقه، نياز به رعايت پارامترهايي دارد كه در اين مقاله به شرح آن‌ها خواهيم پرداخت. بنابراين اگر شما نيز تمايل داريد از قيمت دوچرخه ويوا  كه يكي از برندهاي محبوب است، اطلاع يابيد و تفاوت‌هاي آن را با برند جاينت به عنوان يكي از برندهاي پرفروش بدانيد، تا انتهاي مقاله با ما همراه باشيد!

 

فاكتورهاي مهم در انتخاب دوچرخه

هنگامي كه براي خريد يك دوچرخه به فروشگاه مورد نظر قدم مي‌گذاريد، اگر در مورد دوچرخه و ويژگي‌هايي كه بايد داشته‌باشد، فاقد اطلاعات كافي باشيد، ممكن است ساعت‌ها سرگردان شويد و نتوانيد دست به انتخاب خوب و مناسبي بزنيد. زيرا خريد دوچرخه نيز مانند موتور و اتومبيل نياز به اطلاعات تخصصي در اين حوزه دارد. ولي اگر به فاكتورهايي كه در ادامه به آن‌ها اشاره مي كنيم، توجه كنيد، انتخاب راحت‌تر و مناسب‌تري خواهيد داشت. براي اطلاع از قيمت دوچرخه ويوا ابتدا به معيارهاي مهم در انتخاب دوچرخه دقت كنيد. اين موارد عبارتند از:

 اندازه مناسب دوچرخه

براي اين منظور به فاصله زين تا ركاب، زين تا فرمان و سايز چرخ‌ها دقت كنيد.

 ترمزهاي دوچرخه

ترمزهاي ديسكي نسبت به ترمزهاي هيدروليكي و لقمه‌اي، سرعت عملكرد بالاتري دارند ولي در افزايش قيمت دوچرخه تأثير دارند.

تعداد دنده‌هاي دوچرخه

 دوشاخ دوچرخه

كه در دوچرخه‌هاي فاقد كمك فنر كه فشار به چرخ‌هاي جلويي بيشتر است، از اهميت بالايي برخوردارند.

 ظاهر دوچرخه به لحاظ زيبايي و راحتي

عرض فرمان كه بهتر است ۷۰ سانتي‌متر باشد.

فرمان دوچرخه

انواع دراپ، كورسي و پروانه‌اي كاربردهاي مختلفي دارند. انواع پروانه‌اي قابليت تغيير در حالت‌هاي مختلف را دارند تا مانع از خستگي شوند. فرمان‌هاي صاف موجب كنترل بيشتر بر دوچرخه مي‌شوند.

 قيمت دوچرخه

كه بهتر است با توجه به كاربرد، بودجه، سليقه و مدت زماني كه قرار است از آن استفاده شود، بهترين انتخاب را انجام دهيد.

 كاربرد دوچرخه

 كمك فنر دوچرخه

كيفيت قطعات دوچرخه

فريم آلومينيومي، كربن و كرون از نوع آهني بهترند ولي كربن و كروم براي ساخت دوچرخه‌هاي حرفه‌اي استفاده مي‌شوند و قيمت بالاتري دارند.

 وزن دوچرخه

دوچرخه سنگين شتاب حركت را كند مي‌كند.

 

انواع دوچرخه ویوا

بسته به اين‌كه از دوچرخه در چه مكان‌هايي استفاده مي‌شود، انواع مختلفي از دوچرخه وجود دارد. ما در اين مقاله به بررسي و مقايسه دو برند جاينت و ويوا مي‌پردازيم و انواع آن‌ها و قيمت‌هايشان را بررسي مي‌كنيم.همچنین می توانید به طور مفصل در مقاله راهنما خرید و معرفی انواع دوچرخه ویوا با این برند آشنا شوید.  بنابراين انواع دوچرخه ويوا عبارتند از:

دوچرخه شهری

از جنس آلومينيوم، سبك، تايرهاي نازك، بدون كمك فنر و دنده، با زاويه زياد فرمان تا زين و فاصله زياد ركاب تا زين كه موجب كنترل و تسلط بهتر بر فرمان مي‎ شود.

دوچرخه جاده

با ويژگي سبك، سرعت بالا، بدون نياز به كمك فنر و دنده. تفاوت دوچرخه كورسي با دوچرخه جاده در نازك‌تر بودن تايرهايش است.

 دوچرخه هيبريدی

حد وسط دوچرخه شهری و دوچرخه كوهستان و مناسب براي مكان‌هاي كم‌شيب.

 دوچرخه كوهستان

با تايرهاي پهن و آج‌دار مناسب براي مسيرهاي شيب‌دار.

دوچرخه BMX، Time Trial

سبك با شتاب زياد مناسب براي ورزشكاران حرفه‌ای

برندهاي معروف دوچرخه

عبارتند از: جاينت، كندال، اسكات، كيوب، ويوا، اورلرد. ۴ برند نخست كه بيان شدند، نسبت به بقيه برندها قيمت بالاتري دارند. از اينرو با توجه به قيمت دوچرخه جاينت و قيمت دوچرخه ويوا ، مي‌توان گفت به لحاظ اقتصادي دوچرخه ويوا جايگزين مناسب‌تري براي برند جاينت مي‌باشد.

تفاوت مدل‌های دوچرخه جاینت که دفتر اصلی آن‌ها در تایوان است ولی در کشورهای تایوان، چین، هلند و مجارستان نیز تولید می‌شوند، دقیقاً بستگی به کاربردهای آن‌ها دارد. در سطور بالاتر انواع دوچرخه را بر اساس کارایی آن‌ها نام بردیم. قطعاً دوچرخه‌هایی که بدنه آلومینیومی دارند با انواعی که از کربن و کروم ساخته می‌شوند متفاوتند و قیمت پایین‌تری دارند.
بنابراین برای خرید دوچرخه جاینت باید توجه کنید که برای چه کاربردی آن را خریداری می‌کنید. با توجه به کاربردهای مختلف، متریال‌های متنوعی نیز در ساخت دوچرخه به کار می‌روند که بر قیمت تمام‌شده تأثیرگذارند.

 

انواع دوچرخه جاینت بر اساس کاربری آن‌ها 

دوچرخه جاده، برای مسیرهای هموار یا ناهموار، دوچرخه شهری،دوچرخه کوهستان،  دوچرخه‌های کراس و گراول برای ماجراجویان و همه انواع آب‌وهوا و مسیرهای جاده‌ای،دوچرخه‌های برقی، دوچرخه‌های کودک،  دوچرخه LIV بانوان مدل Tempt
برند جاینت تا سال ۲۰۱۴ در حدود ۵۰ کشور دنیا، بیش از ۱۲ هزار نمایندگی فروش دارد. به هنگام خرید انواع دوچرخه جاینت به سایز دوچرخه متناسب با فرد استفاده‌کننده توجه ویژه داشته‌باشید. اکنون برای اطلاع از قیمت دوچرخه ویوا  لازم است از عوامل مؤثر بر قیمت آن آگاهی یابید.

 

عوامل مؤثر در قيمت دوچرخه ويوا 

دوچرخه ویوا به عنوان یکی از برندهای محبوب ساخت کشور تایوان که البته کارخانه تولید این دوچرخه در حال حاضر در چین مستقر است. ویژگی منحصر به فرد این برند شامل سبکی، دوام، استحکام و کیفیت بالای آن است. از دیگر مشخصه‌های برند ویوا می‌توان به نرمی، راحتی، دقت در تعویض دنده، ترمزگیری عالی و شتاب‌گیری خوب آن اشاره نمود.
کمپانی ویوا از سال ۱۹۹۲ فعالیت خود را در حوزه تولید دوچرخه آغاز نموده و از ابتدا جلب رضایت مشتری را در سرلوحه امور مربوط به تولید و فروش دوچرخه قرار داده‌است. بنابراین قیمت دوچرخه ویوا تایوان به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه و یکی از شاخص‌های اصلی این برند است.

مدل های مختلفی از برند ویوا در ایران وجود دارد که دوچرخه ویوا مدل Oxygen سایز ۲۶ یکی از پرطرفدارترین مدل ها محسوب می‌شود. همان‌طور که در سطور بالا گفته‌شد، عواملی نظیر متریال مورد استفاده در ساخت دوچرخه، وجود یا عدم وجود دنده و کمک فنر، سایز دوچرخه، اندازه و ضخامت تایرها، ترمزها و سایر مؤلفه‌ها در قیمت نهایی آن مؤثرند.

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت دوچرخه ویوا ۲۶ و اطلاع از لیست قیمت دوچرخه ویوا، در فروشگاه اینترنتی بایکی لند به عنوان نمایندگی دوچرخه ویوا در حوزه فروش و مشاوره رایگان برای خرید دوچرخه مراجعه نمائید. اکنون با توجه به اطلاعاتی که از فاکتورهای مهم در انتخاب و خرید دوچرخه بدست آورده‌اید، به راحتی می‌توانید تصمیم‌گیری نموده و دوچرخه مناسب و مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی و آنلاین خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

نظرات (5)

غزل

دوچرخه ویوا ورتکس ۱۴ دارم عالیه???

ناشناس

خب

ناشناس

فقط ۳ تا دوچرخه خوبه ویوا
اورلورد و
اسکات
اینها حرف ندارن

حسین

دچرخه خوب
ویوا
ترینکس
اولمپیا

XTC

فقط اکس تی سی تمام

نظر خود را بنویسید