راهنما خرید و معرفی انواع دوچرخه ویوا

راهنما خرید و معرفی انواع دوچرخه ویوا

در این مقاله برای اینکه شما بتوانید راحت تر درمورد خرید دوچرخه ویوا تصمیم بگیرید به صورت کامل انواع دوچرخه ویوا را بررسی می کنیم. همه می دانیم یکی از بهترین و مفرح ترین ورزش های دنیا دوچرخه سواری است که علاوه بر آن دوچرخه سواری باعث سلامتی بدنی و روحی ما می شود و همچنین در دنیای شهری امروز و پر ترافیک می توان از دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه استفاده کرد.افرادی که دوچرخه سواری می کنند سیستم ایمنی بالاتری نسبت به دیگران دارند و کمتر دچار بیماری های قلبی و عروقی و دیابت می شوند.

دوچرخه ویوا بایسیکل

دوچرخه ویوا VIVA یکی از بهترین برندهای  دوچرخه در ایران است. دوچرخه VIVA Bicycle یک برند چینی است که از سال ۱۹۹۲ شروع به کار کرده و در ابتدا دوچرخه های ساده را تولید می کرد ولی در حال حاضر انواع دوچرخه های حرفه ای و با کیفیت را  تولید می کند و در بیش از ۴۵ کشور در سراسر دنیا نمایندگی دارد و  در ایران بسیار معروف و محبوب است و دلیل آن هم قیمت مناسب در کنار کیفیت بالای تولیدات این برند است.

انواع دوچرخه ویوا را می توان در این دسته بندی قرار داد: دوچرخه کوهستان ویوا،دوچرخه شهری ویوا،دوچرخه حرکتی یا BMX ویوا و دوچرخه هیبرید برقی ویوا

 

دوچرخه شهری ویوا       

استفاده از دوچرخه شهری برای شهر های بزرگ و آلوده جایگزینی برای ماشین ها و سایر وسایل نقلیه  است. این نوع دوچرخه برای تردد در شهر طراحی شده و بر روی بدنه آن فضای کافی برای نصب هر گونه وسایل جانبی دوچرخه تعبیه شده است.دوچرخه های شهری برای سطوح آسفالت مناسبند و معمولا دارای لاستیک های باریکی هستند به همین دلیل در هنگام ترمز گیری  از امنیت بالاتری برخوردارند.فرمان این دوچرخه ها عرض زیادی ندارند و صاف اند تا در مکان های شلوغ شهری و بین خودروها و مسیرهای باریک به راحتی بتوانید دوچرخه سواری کنید.

دوچرخه-شهری-ویوا-سیتی-لایف

 

نمونه دوچرخه شهری ویوا، مدل سیتی لایف  است که در سایز ۲۸ تولید می شود. این دوچرخه دارای ترمزهای ویبریک، دوشاخ قفل شو، تعداد دنده ۲۴ سرعته شیمانو و بدنه این دوچرخه از  جنس آلومنیوم است و سبک بوده و به راحتی قابل حمل است.تایرهای این دوچرخه باریک و بدون عاج است.و با رکاب زدن با دوچرخه ویوا سیتی لایف به راحتی می توانید به مقصد برسید.

 

دوچرخه برقی

دوچرخه های برقی دقیقا مانند دوچرخه های معمولی هستند با این تفاوت که یک بخش الکتریکی به آن اضافه شده که به دوچرخه سوار کمک میکند راحت تر مسافت ها را طی کنند. دوچرخه های برقی در تمام دسته بندی های مختلف دوچرخه (شهری، کوهستان، جاده ای و … ) تولید شده اند.

دوچرخه-برقی-ویوا

قطعات الکتریکی اصلی دوچرخه برقی شامل یک موتور الکتریکی در توپی چرخ و یک مانیتور کوچک جهت کنترل سرعت و یک باطری جهت تامین انرژی و یک سنسور جهت تشخیص حرکت است.مدل دوچرخه برقی ویوا مدل ۷۰۰C سایز ۲۸ یک نمونه از دوچرخه های موجود در بایکی لند هست. معمولا از نطچظر سایز بندی دوچرخه های برقی مانند دوچرخه های شهری هستند.

      

 

دوچرخه حرکتی ویوا

دوچرخه های حرکتی برای انجام حرکات نمایشی با دوچرخه و وپرش از پله و موانع شهری طراحی شده است.این نوع دوچرخه جمع و جور و ساده است. دوچرخه حرکتی ویوا مدل بتمن تولید و به بازار ارائه می شود. این دوچرخه در سایز ۲۰ و تک سرعته است و دارای طوقه های تقویت شده مناسب جهت حرکت های نمایشی می باشد.

دوچرخه-حرکتی-ویوا-بتمن

 

 

دوچرخه کوهستان ویوا

دوچرخه های کوهستان ویوا دارای فرمانی صاف و چند کمک فنر هستند به گونه ای طراحی شدند که شما می توانید در مسیرهای ناهموار کوهستانی و پارک های جنگلی و همچنین در مسیرهای شهری به راحتی از آن استفاده کنید.و همچنین می توان گفت تنوع انواع دوچرخه ویوا در این دسته قرار می گیرد. و نکات خرید دوچرخه را می توان نکات خرید دوچرخه کوهستان ویوا نامید .در ادامه انواع دوچرخه کوهستان ویوا را به اختصار بیان خواهیم کرد.

 

 

دسته اول: ساده ترین دوچرخه های ویوا

ساده ترین دوچرخه های ویوا در واقع می توان گفت ارزان ترین قیمت دوچرخه ویوا در این رده قرار می گیرد.ترمزهای استفاده شده از نوع ویبریک یا دیسکی سیمی،ترمز ویبریک ساده ترین نوع سیستم ترمز دوچرخه است.مزیت این نوع ترمز قیمت ارزان تر و راحتی در استفاده و تعمیرات است.از معایب این دوچرخه ضعیف شدن ترمز گیری در هنگام بارندگی است و همچنین نسبت یه ترمز دیسکی ضعیف تر است.ترمز دیسکی سیمی در این ترمز نیروی دست دوچرخه سوار از طریق سیم ترمز به لنت ها منتقل می شود.و قدرت ترمز گیری آن از ترمز ویبریک قوی تر است ولی تعمیر و نگهداریش سخت تر و تخصصی تر است.

اجزای دوچرخه ویوا

 دوشاخ با برند ویوا یا زوم و تعداد دنده ها ۲۱ سرعته هستند. در سیستم دنده آنها برای طبق عوض کن از شیمانو مدل تورنی و برای شانژمان عقب از شیمانو مدل تورنی و یا مدل آسرا استفاده شده است. به عنوان مثال مدل های دوچرخه ویوا اکسیژن، دوچرخه ویوا ورتکس و دوچرخه ویوا اورانوس و دوچرخه ویوا تراولو دوچرخه ویوا پانتو  و دوچرخه ویوا دراگون و دوچرخه ویوا اسپینر و دوچرخه ویوا آئودی و دوچرخه ویوا برلین و دوچرخه ویوا سیدنی و دوچرخه ویوا فشن و دوچرخه ویوا پاریس در این دسته قرار می گیرند.

 

 

دسته دوم: دوچرخه های نیمه حرفه ای ویوا

دسته دوم نیز بسیار شبیه به دسته اول هستند با این تفاوت که در این دسته تعداد دنده ها ۲۴ سرعته هستند و از دوشاخ با برند RST Gila در تولید آنها بهره گرفته شده است و شانژمان عقب از شیمانو مدل آسرا استفاده می شود. به عنوان مثال مدل های دوچرخه ویوا المنت و لوئیس یا دوچرخه ویوا لوییس و دوچرخه ویوا سوپر بایک و دوچرخه ویوا راتلر و دوچرخه ویوا بلیز ویبریک و دوچرخه ویوا ایکس اسپیدو دوچرخه ویوا الیت و دوچرخه ویوا متال و دوچرخه ویوا تورنتو و دوچرخه ویوا برلینو دوچرخه ویوا ترمیناتور ویبریک و دوچرخه ویوا توربوولف ویبریک و دوچرخه ویوا مدل BEST در این دسته قرار می گیرند.

قیمت دوچرخه ویوا بست

 

 

دسته سوم: دوچرخه های حرفه ای ویوا

دسته سوم که دسته حرفه ای دوچرخه های ویوا محسوب می شود دارای ترمزهای دیسکی هیدرولیکی هستند،این نوع ترمز پیشرفته ترین نوع ترمز برای کنترل دوچرخه است و در آن نیروی دست دوچرخه سوار از طریق فشار روغن ترمز به لنت ها منتقل می شود.

camp-detail

 و تعداد دنده آنها ۲۴ ، ۲۷ و یا ۳۰ دنده هستند. در این دسته دوچرخه ها دارای تنوع بیشتری در کیفیت قطعات و سطح حرفه ای بودن آنها وجود دارد. برند ترمز استفاده شده در این دسته، از برندهای شیمانو و یا تکترو است و در قطعات دنده از برند شیمانو مدل تورنی، آسرا، الیویو و دئور استفاده شده. مدل های دوچرخه ویوا منچستر و دوچرخه ویوا مدل بلیز Blaze 18 HD  و دوچرخه ویوا توربوولف ۲۰۰ و ترمیناتور هیدرولیک، دوچرخه ویوا هرمس، دوچرخه ویوا کمپ و دوچرخه ویوا فرست و دوچرخه ویوا اسید  و دوچرخه ویوا مدل فلای و دوچرخه ویوا مدل ایگنایت و دوچرخه ویوا مدل میلان و دوچرخه ویوا مدل کراسینگ در این دسته قرار می گیرند.

 

 

دسته چهارم: دوچرخه های بدنه کربن ویوا

دسته چهارم تنها جنس بدنه دوچرخه تاثیر گذار است به این صورت که جنس بدنه در تمامی دسته های دیگر از جنس آلومنیوم است اما در این دسته جنس بدنه کربن می باشد. دوچرخه ویوا مدل بوفالو در این دسته قرار میگیرد. این دوچرخه دارای بدنه از جنس کربن و ترمز های دیسکی هیدرولیکی است.

دوچرخه-ویوا-مدل-بوفالو

 

نکات مهمی که هنگام خرید دوچرخه  ویوا باید به آن توجه کنیم

 

قبل از خرید دوچرخه ویوا ابتدا لازم است با مدل های مختلف و کاربرد آنها آشنا شویم تا هم در هزینه صرفه جویی نماییم و هم دوچرخه مناسب کاربری خود را پیدا نماییم.

 

 

نوع  دوچرخه

بیشترین تنوع دوچرخه های تولیدی شرکت ویوا در دسته دوچرخه کوهستان است. این تنوع در  نوع ترمزها، تعداد دنده ها، جنس بدنه، سطح حرفه ای بودن قطعات و کیفیت آنهاست. دوچرخه های کوهستان ویوا را از نظر دسته بندی به طور کامل توضیح دادیم. و همچنین دوچرخه های شهری که فقط برای سطوح صاف تعبیه شده اند را میتوانید بسته به نیازتان خریداری کنید.

 

 

قیمت دوچرخه ویوا

جهت بررسی قیمت دوچرخه های ویوا ابتدا لازم است بدانیم که دوچرخه مدنظر ما در کدام یک از دسته های کوهستان ویوا قرار می گیرد. طبق دسته بندی های بالا دسته اول ارزانترین مدل های دوچرخه کوهستان ویوا و دسته سوم و چهارم گرانترین مدل های دوچرخه کوهستان ویوا را شامل می شوند. قیمت دوچرخه های کوهستان ویوا به نسبت کیفیت آنها از ارزش بالایی برخودار هستند. به این صورت که در مقایسه با سایر برندها با قطعات مشابه قیمت پایین تری دارند و همین امر باعث شده که جایگاه ویژه ای در بین دوچرخه سواران پیدا کند.لیست قیمت دوچرخه را می توانید در سایت بایکی لند بررسی کنید.

 

سایز دوچرخه

راهنمای-سایز-دوچرخه-ویوا

دوچرخه ها با توجه به قد افراد در سایز های مختلف طراحی شده است.در دوچرخه های کوهستان سایز بندی از دوچرخه ۲۴ و دوچرخه ۲۶ و دوچرخه ۲۷٫۵ و دوچرخه ۲۹ قرار داده شده که هر چه عدد بزرگتر باشد دوچرخه نیز بزرگ تر است.در دوچرخه های شهری معمولا سایز دوچرخه ۲۸ است.   

 

 

وزن دوچرخه

یکی از عواملی در هنگام خرید دوچرخه می توانید  به آن توجه کنید وزن دوچرخه است،فریم دوچرخه در عین حال که بهتر است سبک باشد باید مقاوم نیز باشد. دوچرخه فریم آهن در دسته ارزان ترین دوچرخه قرار می گیرد. و دوچرخه فریم کربن در دسته ی سبک ترین دوچرخه ها و درعین حال گرانترین قرار می گیرد.

 

 

خدمات پس ار فروش

دوچرخه را سعی کنید از فروشگاههای معتبر و یا نمایندگی های دچرخه ویوا خریداری کنید. و همچین از فروشگاهی تهیه کنید که دارای سند معتبر باشد تا در صورت به وجود آمدن مشکل در آینده بتوانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید.به جهت کسب رضایت مشتریان عزیز بایکی لند تمامی دوچرخه های موجود در وب سایت شامل یک سال گارانتی بدنه می باشند، که از تاریخ صدور فاکتور محاسبه می گردد.نگران فاکتور نباشید نام شما در خانواده بایکی لند ثبت می شود.

گارانتی دوچرخه بایکی لند

در فروشگاه بایکی لند که یکی از بزرگترین نمایندگان دوچرخه ویوا در ایران می باشد سعی شده خدمات پس از فروش به نحو احسنت برای مشتریان ارایه شود همچنین شما می توانید قبل از خرید از مشاوره رایگان به صورت تلفنی و یا چت آنلاین استفاده کنید

 

خرید از فروشگاه معتبر

همیشه از فروشگاه های معتبر خرید کنید تا بتوانید از خدمات پس از فروش آن ها استفاده کنید. و اگر محصول خریداری شده مشکلی داشته باشد و یا با محصول درخواستی شما مغایرت داشته باشد به راحتی و بدون هزینه اضافی بتوانید کالا را مرجوع کنید . در فروشگاه بایکی لند شما تا هفت روز مهلت تست و بررسی کالا را دارید و اگر دوچرخه مشکلی داشت با خیال راحت با ما تماس بگیرید.

 

نظرات (15)

نهال

دوچرخه ویوا از نظر کیفیتی واقعا امتحان خودشو پس داده ، قبلا خیلی ارزون تر بود و خب خریدش خیلی راحت و معقول تر بود ولی اگر دوچرخه ای میخواین که اذیتتون نکنه و قیمتش تو رده متوسط باشه خب حتما برند ویوا رو انتخاب کنید چون دوچرخه ارزون ممکنه دچار زانو درد بشین بهرحال امیدوارم همه بتونیم دوچرخه خوب و با کیفیت سوار بشیم واقعا ورزش لذت بخشیه به همه توصیه میکنم حتما امتحان کنن خصوصا الان که کروناس و نمیشه باشگاه رفت و واقعنم صلاح نیست ادم تو این وضعیت بره باشگاه ، با یه دوچرخه میتونیم کلی کالری بسوزونیم

احسان

ورزش ضامن سلامتی است و دوچرخه سواری یکی از بهترین آنهاست

محمد

برند ویوا کجاییه؟
گارانتی معتبر داره یا نه

سودابه

دوچرخه های ویوا کیفیت ساخت عالی و بدنه محکمی دارن حرکتشون واقعا روان و راحته، ترمز و تعادل دوچرخه هم واقعا خوبه، من از خریدم راضیم

پارسا

خیلی عالی بود . واقعا توضیحاتی که در این زمینه میشد پیدا کرد خیلی محدوده . ممنون بابت توضیح خوبتون

موسوی

دوچرخه ویوا فرست ترمز دیسکی هیدرولیک رو به شدت توصیه می کنم . بهترین نوع ترمزه سرعت ترمز گیری خیلی بالاس دست اذیت نمیشی برای ترمز گیری

ارسلان

تنوع تو این مدل دوچرخه خیلی خوبه و به من کمک کرد که دوچرخه با توجه به قطعاتی که مد نظرم بود بخرم و از نظر کیفیتی رده متوسط به بالا میشه حسابش کرد البته مدل های با قیمت پایین تر از برند ویوا هم میشه پیدا کرد که کیفیت مناسبی داشته باشن ولی برای کسانی خوبه که قبلش سوار این دوچرخه نشده باشن در کل با یک بار خرید برای خرید دوم مطمئن میشید که انتخابتون ویواست

ساحل

سلام من به شدت دوچرخه ویوارو پیشنهاد میدم . اگر دوچرخه ای میخواین که مسافت طولانی رکاب بزنید حتما ویوا بخرید . نسبت به قیمتش خیلی باکیفیته. من قبللا دوچرخه دیگه ای داشتم اما از زمانی که دوچرخه ویوا گرفتم خیلی راحت ترم و اصلا اذیتم نمیکنه. به کسانی هم که حتی فقط برای استفاده روزمره میخوان پیشنهاد من ویواست.
مقاله بسیار خوبی بود

دانیال

با سلام به نظر من شما باید دوچرخه ویوا مامبا۲ دیسک رو هم به حرفه ای ها اضافه کنین خیلی ممنون

Amir

سلام ببخشید بین دوچرخه های کوهستان ویوا دسته سوم کدوم مدل بالا تره فکر کنم مدل کراسینگ بالاترین مدله اگر هم میدونید مودم مدل بالاتره ممنون میشم چون قصد خرید دارم

    admin

    سلام دوچرخه کراسینگ دوچرخه فلای کیفیت و رده بالایی دارن

ناشناس سلام میکند

واقعا خوبه من خودم ویوا مدل امگا رو دارم عالیییی

پرهام

دوچرخه ی ویوا چینی است سبک راحت حس خوبی سرعت خوب دوچرخه خوب معرفی میکنم ویوا مدل فورنیکس ۸دنده ترمز دیسکی کمک جلو دیسک عقب جلو جقیم ۷تومن تا۹تومن بستگی به شهرشه یکجا گرون یک جا ارزون

ممد

دوچرخه ی ویوا چینی است سبک راحت حس خوبی سرعت خوب دوچرخه خوب معرفی میکنم ویوا مدل فورنیکس ۸دنده ترمز دیسکی کمک جلو دیسک عقب جلو جقیم ۷تومن تا۹تومن بستگی به شهرشه یکجا گرون یک جا ارزون

موز صورتی

دوچرخه‌سواری خیلی لذت بخش است و با دوچرخه ویوا لذت بخش تر هم میشود

نظر خود را بنویسید